Google Reklamları (Google Ads veya Adwords), Google Inc.’ın işletmeler ve bireysel kullanıcılar için oluşturmuş olduğu reklam ağıdır.

Bu reklam ağını kullanarak, Google Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video Reklamlar, Alışveriş Reklamları, Gmail Reklamları, Uygulama indirme ve Google AI kullanarak dinamik olarak oluşturulan reklamlar verebilirsiniz.

Google Ads ile belirli bir bütçeye bağlı kalarak, anahtar kelimelerin rekabet gücüne ve şirketiniz için yararlarını göz önüne alıp en düşük bütçeden en yüksek bütçeye kadar reklam verebilir ve dünyanın en büyük arama motorunda reklamlar verebilirsiniz.

Google Ads ‘ın Avantajları


Google Reklamları; çok başarılı, biraz uzmanlık gerektiren ama yatırım geri dönüşü en yüksek dijital pazarlama araçlarından birisidir.

Google Ads ile SEM, işinize doping etkisi yaratır.

 • Marka Bilinirliğiniz Artar
  Google reklamları sayesinde reklamlara başladığınız ilk günde hedeflediğiniz alakalı kelimelerde görünür olursunuz, işletmenize marka bilinirliği, aranma görünürlüğü, alakalı hizmette daha fazla akla gelme ve potansiyel müşteri artışı gibi yararlar sağlar.
 • Doğrudan Satış İmkanı Yaratır
  Google alışveriş reklamları sayesinde tamamen otomatikleştirilmiş olarak e-ticaret sitelerinizden ya da lokal mağazanızdan satış olanağı sağlarsınız.
  Bununla birlikte alakalı kelimelerde reklam gösterimi olacağından yalnızca potansiyel müşterilere reklam gösterimi yaparsınız, buda %50 zaten satın almaya hazır müşteri demektir.
 • Website Trafiği Oluşturur
  Hedeflenmiş kelimelerle websitenize getirdiğiniz trafik ile işletme dinamiklerinizi arttırabilirsiniz.
  Görüntülü reklam ağını kullanarak oluşturulmuş reklamlar sayesinde sizinle alakalı konularda yayın yapan diğer sitelerde de reklam gösterimi sağlarsınız, bu hem büyük bir prestij, hemde doğru tanıtım imkanı oluşturur.
 • Sektörünüze Odaklıdır ve Hemen Sonuç Verir
  Google reklamlarınıza başladığınızda sonucu görmek için günlerce, aylarca beklemezsiniz, reklamlarınız başladığı ilk gün sonuçları almaya başladığınız gündür.
  Doğrudan hedeflenen ve arama hacmi olan kelimelerde reklam gösterimi yapacağınız için müşteri dönüşüm oranınız yüksektir.